SaxofoonKlas (vanaf 10 jaar)
Ontdek in 15 lessen spelenderwijs de saxofoon. Misschien is dit wel het instrument waarmee je verder wilt!
Maak in 15 lessen kennis!
Deze klas is voor kinderen vanaf 10 jaar. Je leert ademhalingstechniek, goed blazen en je speelt liedjes met een CD. De docent geeft na iedere les oefeningen en liedjes die je thuis kunt spelen. Voor het bespelen van de saxofoon is het noodzakelijk dat je je voortanden al gewisseld hebt, zodat je goed kunt blazen op het instrument.
Aan het einde van de cursus laat je, tijdens een concert, aan vrienden en familie zien en horen wat je geleerd hebt. Je wordt per e-mail geïnformeerd over dit optreden. De kaartverkoop start een paar weken voor aanvang van het concert.
Doorstromen naar een jaarcursus
De SaxofoonKlas start twee keer per jaar. Er is plaats voor minimaal 3 en maximaal 4 kinderen. Na deze kennismaking met de saxofoon kun je doorstromen naar de jaarcursus Saxofoon of je kiest ervoor om een InstrumentKlas van een ander instrument te volgen.
Instrument huren
Je kunt bij ToBe een instrument huren voor de duur van deze cursus. Je betaalt alleen borg. Ga je daarna door met een doorlopende cursus? Dan betaal je een huurbedrag. Wil je meer weten over de mogelijkheden? Lees meer over Instrument huren.
Over de docenten
Max van Houtum
MuziekdocentHi, mijn naam is Max en ik ben saxofonist. Ik ben zelf jong begonnen, op mijn negende en heb uiteindelijk jazz aan het conservatorium van Rotterdam gestuteerd. Nu speel ik optredens in allerlei verschillende stijlen door het hele land. Ik heb mijn eigen band genaamd Sirocco waarmee we een mix van afrobeat, funk en jazz spelen op festivals en dansfeesten. Ook speel ik op dit moment in het Nederlands Jeugd Jazz Orkest en heb eerder ook meegedaan aan het Jong Metropole Orkest. Verder speel ik veel met DJ's en in popbandjes.
Het begin van de rit
Ik kan je helpen de eerste stappen op het instrument te zetten. Het begint allemaal bij het creëren van een goed geluid door middel van de juiste blaastechniek. Daarna kunnen we de eerste grepen leren en simpele liedjes spelen met de noten die we hebben geleerd. Verder beginnen we met noten lezen, toonladders, theorie, muzikaal gehoorontwikkeling en improvisatie.
Intermediate tot gevorderd
De onderwerpen die in de beginnerslessen voorkomen blijven relevant, alleen worden ze steeds complexer. Je bent nooit uitgeleerd op het gebied van improvisatie, toonladders en gehoorontwikkeling. Ik probeer altijd zo snel mogelijk te beginnen met het toepassen van deze onderwerpen op de muziek die jij wil leren. Het uiteindelijke doel is om jou alle vaardigheden mee te geven om uiteindelijk zelfstandig jouw favoriete muziek te verkennen. Dit doen we onder andere door middel van transcriptie en imitatie. Muziek is een taal en je leert het door de combinatie van eenerzijds grammatica en vocabulair (de oefeningen) en anderzijds mensen napraten en gesprekken voeren (transcriptie en improvisatie). Samen kunnen we de geheimen van jouw muzikale idolen en de mechaniek van jouw favoriete muziek ontrafelen.
Video's van Max:
Met Jong Metropole Orkest:
https://youtu.be/8f41kE7dxYM?si=PrTOA_aH02wyM9gf
https://youtu.be/fSHZnJ2NCJE?si=eLS_raaR4oNseIzY
Met NJJO:
https://www.youtube.com/live/1lKzT1enCoI?si=yeCJCjaMBi8yhLOt
Met Sirocco:(mijn eigen band)
https://youtu.be/PBtCWAJ61WI
Thanos Athanasopoulos
MuziekdocentHello! Mijn naam is Thanos. Ik ben saxofoon en klarinet leraar. In 2006 heb ik mijn bachelor en masterdiploma behaald aan het Koninklijke Conservatorium van Den Haag. Sinds 2000 geef ik les aan saxofoon en klarinetstudenten van alle niveaus en in alle stijlen. klassiek, jazz en pop. Mijn masterstudie aan het conservatorium ging over het geven van improvisatie lessen aan beginners.
Daarnaast speel ik saxofoon in verschillende projecten, waaronder mijn eigen: The Electric Mandarine en Athanasopoulos-Pin quartet. Ik heb 3 cd's uitgebracht met eigen composities. Ook heb ik een boek geschreven met korte verhalen, maar helaas is dit alleen beschikbaar in het Grieks. :-)
Voor meer info, concertdata enzovoort kun je terecht op www.thanosmusic.com
Om je cursus prijs te berekenen hebben we een aantal van je gegevens nodig.
Inschrijven voor
deze cursus
| Cursus | SaxofoonKlas (vanaf 10 jaar) |
| Aantal lessen | 15 |