Navigatie overslaan

Klantenservice

Bereikbaar

van maandag t/m vrijdag 
08:30 - 17:30 uur

  • 11 - 16 jaar

Pottenbakken 11-16 jaar

Leer in 10 lessen de basis technieken van het pottenbakken.

Start
15 sep. 2025
Aantal lessen
10
Locatie
Energiehuis, Dordrecht
Lesduur
Prijs

Heb je altijd al eens willen leren pottenbakken? In deze cursus leer je gedurende 10 lessen stap voor stap alle basistechnieken van het pottenbakken. Het voorbereiden van de klei, vormen, afwerken, schilderen met glazuur en afbakken. Deze cursus is een uitgebreide kennismaking met keramiek, een ambacht waarin altijd iets nieuws te leren valt! 

Misschien heb je weleens zo’n pottenbak filmpje online voorbij zien komen. Het lijkt dan supermakkelijk, toch? In werkelijkheid is het een stuk uitdagender dan het eruitziet, maar juist daarom erg leuk om te leren. Hoewel je na één cursus misschien nog geen pro bent, zul je verbaasd zijn over wat je allemaal hebt kunnen maken. 
Iedereen kan het leren en je wordt er steeds beter in. Pottenbakken is in het begin vooral technisch, maar er is ook veel ruimte om je creativiteit erop los te laten. Misschien krijgt jouw mok wel een gezicht, een bijzondere structuur of een vrolijk patroon. En als finishing touch kun je alles zelf beschilderen met glazuur. 

Met de juiste uitleg en begeleiding maak jij straks je eigen servies waar je trots op kunt zijn!

Over de docenten

Kunst & designdocent
Lees meer

Isa Janssen

Kunst & designdocent

Ik ben Isa Janssen, keramist, docent en oprichter van Pottery Studio Zonnig. Werken met klei vind ik heerlijk, omdat alles mogelijk is. Klei laat zich vormen, vervormen, recyclen, opnieuw proberen, net zolang totdat er iets ontstaat dat klopt.

Naast het maken van keramiek geef ik ook les aan zowel volwassenen als kinderen. Voor mij is dat de perfecte balans, creëren én delen. Ik vind het ontzettend leuk om anderen te begeleiden in hun eigen ontdekkingstocht met klei, of dat nou ontspannend of juist een beetje frustrerend is. Ieder leert op zijn eigen tempo, en daar speel ik graag op in.

Kinderen blijven me verrassen in de manier waarop zij materialen benaderen. Vol fantasie, onderzoekend, speels en vaak zonder oordeel of grenzen. Daar kunnen wij als volwassenen nog wat van leren!

https://www.potterystudiozonnig.com

 

Start
15 sep. 2025
Aantal lessen
10
Locatie
Energiehuis, Dordrecht
Lesduur
Prijs

Om je cursus prijs te berekenen hebben we een aantal van je gegevens nodig.

Inschrijven voor
deze cursus

Cursus Pottenbakken 11-16 jaar
Aantal lessen 10
Startdatum
Dag en tijd
Docent
Prijs
Startdatum
15 sep. 2025
Dag en tijd
Dinsdag 17:30 - 19:00
Docent
Isa Janssen
Prijs
Inschrijven

Bekijk ook